Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

00420 595 633 342
00420 595 633 344

O nás

Novinky a média


Akce na samozabarvovací skla

6.3.2018

Sleva 30% na samozabarvovací skla.

celý článek


10. Rohovkový den

12.1.2018

Dne 8.12. 2017 se v Praze konal 10. Rohovkový den. Setkání se zúčastnilo několik desítek očních lékařů z celé České republiky. Hlavními tématy tohoto setkání byla problematika keratitidů, rohovkových defektů, dále pak nové vědecké poznatky týkající se rohovky a novinky v diagnostice a léčbě keratokonu. Za naše Oční centrum AGEL se této události zúčastnila MUDr. Zuzana Konto.

celý článek


Kongres České vitreoretinální společnosti v Mikulově

19.12.2017

Ve dnech 23. – 25. 11. 2017 se 5 lékařů Očního centra Agel zúčastnilo Kongresu České vitreoretinální společnosti. V krásném prostředí města Mikulov se setkali s kolegy z České i Slovenské republiky, vyslechli si přednášky předních českých odborníků, dozvěděli se novinky v diagnostice a terapii onemocnění sítnice, diskutovali nad odbornými kazuistikami. Kongres probíhal v přátelském duchu a byl velice přínosný.

celý článek


MUDr. Ryšavíková na Okresním semináři Očního oddělení nemocnice Karviná - Ráj

6.12.2017

Lékařka našeho Očního centra MUDr. Eliška Ryšavíková byla pozvána na Okresní seminář Očního oddělení nemocnice Karviná - Ráj, který se konal ve středu dne 15.listopadu 2017. Paní doktorka prezentovala své první zkušenosti s léčbou pacientů s těžkým syndromem suchého oka preparátem Ikervis, kterému se na našem pracovišti věnujeme.

celý článek


MUDr. Hiscsáková na kataraktové refrakční škole v Benicích

29.11.2017

MUDr. Darina Hiscsáková se v dnech 6. - 9. listopadu 2017 za podpory společnosti Alcon zúčastnila XIV. ročníku kataraktové refrakční školy v Benicích.

celý článek


Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak na Dnech otevřených dveří Očního centra AGEL

6.11.2017

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům z Ostravy a okolí Oční centrum AGEL, a to na Dnech otevřených dveří, které proběhnou 8. a 9. listopadu v Očním centru v areálu Vítkovické nemocnice.

celý článek


Cyklosporin - Ikervis

23.10.2017

V našem očním centru nyní léčíme cyklosporinovými kapkami. Léčba je určena pro pacienty se závažnou formou suchého oka, která se nezlepšila i přes léčbu umělými slzami. Výhodou léčby je, že se kapky kapou 1x denně. Další výhodou léčby je zmenšení defektů rohovky, zmenšení závažného poškození rohovky a zánětu na povrchu oka, úleva od symptomů suchého oka delší než 12 měsíců.

celý článek


XI. Sympozium AGEL

16.10.2017

„Dne 5. a 6.10.2017 jsem se zúčastnil kongresu AGEL, který se konal v NH Collection Olomouc Congress. Jednalo se o multioborový seminář s různými tématy zaměření. Nosnými tématy byla onkologická léčba, chirurgická a endoskopická terapie. Druhý den kongresu byl věnován managementu ve zdravotnictví. Celkově byl kongres velmi zajímavý a přínosný pro praxi v různých oborech. Součástí byla i sesterská sekce." MUDr. Ivo Tomančák

celý článek


Nová lékařka našeho centra - MUDr. Anna Krištanová

10.10.2017

Od října posílila náš tým paní doktorka MUDr. Anna Krištanová, která vystudovala Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. Přejeme mnoho spokojených pacientů.

celý článek


XXV. výroční sjezd České oftalmologické společnosti ČLS JEP

25.9.2017

Několik set očních specialistů a zdravotních sester se sešlo v Brně na XXV. sjezdu České oftalmologické společnosti. Výroční sjezd je považován za nejvýznamnější akci očních specialistů. Koná se každoročně. XXV. výroční sjezd České oftalmologické společnosti ČLS JEP se konal ve dnech 14. - 16. září na Výstavišti v Brně.

celý článek


Akce na brýlové čočky

25.9.2017

Máme pro Vás prodlouženou akci na brýlové čočky a to do 31.10.2017

celý článek


Fundus kamery

19.9.2017

Nově máme na našem pracovišti v zapůjčení Fundus kamery.

celý článek


Letní akce v Optikách AGEL

14.8.2017

Navštivte naše optiky a vyberte si z právě probíhajících akcí a slev brýle právě pro Vás

celý článek


The 7th World Glaucoma Congress 2017

31.7.2017

„Ve dnech 28.6.2017 - 1.7.2017 jsem se zúčastnila 7.ročníku světového glaukomového kongresu v Helsinkách. Byly to 4 pěkné dny, během kterých jsem měla možnost poslechnout si odborné prezentace, shlédnout videa a diskutovat s odborníky zabývajícími se problematikou glaukomu. Léčba tohoto závažného očního onemocnění se v současnosti stále více posouvá k miniinvazivní oční mikrochirurgii a implantaci nejrůznějších miniaturních shuntů a drenážních implantátů.“ MUDr. Jana Juhászová, primářka Očního centra AGEL

celý článek


Sociální sítě AGEL

26.7.2017

Milí přátelé, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše!

celý článek


Optická koherentní tomografie

26.7.2017

(OCT vyšetření)

celý článek


Setkání mladých oftalmologů

24.7.2017

Již 17. setkání mladých oftalmologů se uskutečnilo v červnu v Nesuchyni. Jednalo se o odbornou konferenci, které se účastnila i MUDr. Tereza Návratová, kterou mimo jiné zaujal kurz prezentačních dovedností, díky kterému získala užitečné informace pro tvorbu a přednes vlastních přednášek a prezentací. Jako velmi poutavou uvedla i přednášku MUDr. Krátkého na téma okuloplastické chirurgie a OCT kurz, který byl pod vedením MUDr. Němce z ÚVN Praha.

celý článek


Alcon Inovační den v Barceloně

19.7.2017

Společnost Alcon Pharmaceuticals, s.r.o. pořádala v červnu vzdělávací program pro lékaře v Barceloně. Jedním z účastníků této akce byla i primářka Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová.

celý článek


Školení v Monínci

11.7.2017

Ve dnech 31.5 - 3.6.2017 se naše lékařky MUDr. Zuzana Konto a MUDr. Eliška Ryšavíková zúčastnily Vitreoretinální školy v Monínci, kde se setkaly s předními chirurgy z České republiky. Absolvovaly zde řadu teoretických přednášek doplněných bohatou obrazovou a videodokumentací. Při této příležitosti si vyzkoušely wetlab, operace PPV na modelových očích a na očním simulátoru. Tato akce byla velmi vydařená a především odborně přínosná.

celý článek


Zdravotníci Očního centra AGEL varují: Léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

11.7.2017

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět rohovky, sítnice či oka, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku.

celý článek


Vyšetření zraku v Polsku

30.6.2017

Dne 18.6.2017 zástupci Očního centra znovu odjeli do polského města Będzin, v rámci bezplatného vyšetření zraku.

celý článek


Vyšetření zraku v Hlivicích

13.6.2017

V polských Hlivicích, v parku Chopina se konal letošní první ročník krajských Senioralií a zástupci Očního Centra AGEL bezplatně vyšetřovali zrak, hlavně z hlediska šedého zákalu.

celý článek


Zájemci si mohou v rámci Dne glaukomu nechat zdarma vyšetřit zrak

2.6.2017

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Oční centrum AGEL, které sídlí v areálu Vítkovické nemocnice, a to na Dni glaukomu, který proběhne v úterý 6. června v Lékárně AGEL v nemocničním areálu.

celý článek


Měření zraku v Polsku

23.5.2017

Dne 21.5. zástupci Očního centra jeli do polského města Kędzierzyn-Koźle, aby na tamních slavnostech města bezplatně vyšetřili návštěvníkům zrak. Akce byla velmi úspěšná a přivedla mnoho nových klientů z Polska.

celý článek


Léčba vlhké formy VPMD díky intravitreální aplikaci afliberceptu

21.4.2017

Neovaskulární formu věkem podmíněné makulární degenerace (vlhká forma VPMD) charakterizuje nadměrná proliferace abnormálních propustných cév (angiogeneze) prorůstajících z cévnatky přes Bruchovu membránu až do vrstev sítnice. Pokud je neléčená, proliferující cévy mohou časem způsobit vznik subretinální brotické jizvy a trvalou ztrátu zraku.

celý článek


MUDr. Adriana Rosíková nová posila lékařského týmu

23.3.2017

Od března posílila tým lékařů nová paní doktorka MUDr. Adriana Rosíková. Od roku 2013 je také specializovanou oční lékařkou Železniční Polikliniky AGEL v Ostravě.

celý článek


Zrekonstrouvali jsme operační část Očního centra AGEL

1.2.2017

Podívejte se, jak to u nás vypadá po rekonstrukci.

celý článek


Do Očního centra AGEL přijíždějí stále častěji i pacienti z Polska

30.6.2016

Stále více zájemců ze sousedního Polska přijíždí na operační zákroky očí do České republiky. V Očním centru AGEL, které sídlí v areálu ostravské Vítkovické nemocnice, jen v minulém roce odoperovali okolo 400 polských klientů. Pro letošek by pak číslo mělo být dokonce mnohonásobně větší. Drtivou většinu zákroků tvoří operace šedého zákalu, přičemž Poláky zde lákají především krátké čekací lhůty, komunikace v rodném jazyce, ale i možnost hrazení operace ze zdravotního pojištění v Polsku.

celý článek


MUDr. Čech posilou našeho lékařského týmu

1.6.2016

Od června začal na našem Očním centru pracovat pan MUDr. Radim Čech, Ph.D. Do nedávna pracoval jako primář v nemocnici ve Frýdku Místku a je velmi zkušeným očním diagnostikem a chirurgem s více než 20.000 provedenými operacemi.

celý článek


Nová primářka OCA

1.5.2016

Od května byla do funkce primářky jmenována MUDr. Jana Juhászová

celý článek


Preventivně proti zelenému zákalu

16.3.2016

Možnost bezplatně si nechat změřit nitrooční tlak, který je hlavní příčinou zeleného zákalu, využilo počátkem března v prostorách Lékárny AGEL v areálu Vítkovické nemocnice zhruba 80 lidí. U dvou vyšetřených osob zdravotníci naměřili nad hraniční hodnoty nitroočního tlaku a objednali je ihned k dalšímu vyšetření. Osvětovou preventivní akci uspořádalo Oční centrum AGEL v Ostravě k příležitosti Světového dne zeleného zákalu (glaukomu).

celý článek


Nechte si bezplatně vyšetřit zrak. Zelený zákal Vás o něj může připravit!

3.3.2016

I v letošním roce uspořádá Oční centrum AGEL v Ostravě k příležitosti Světového dne zeleného zákalu (glaukomu) osvětovou preventivní akci. Ta se uskuteční v pondělí 7. března od 10.00 do 14.00 hodin v prostorách LÉKÁRNY AGEL v areálu Vítkovické nemocnice. Příchozí si budou moci nechat bezplatně změřit nitrooční tlak, který je hlavní příčinou vzniku zeleného zákalu.

celý článek


Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%

30.11.2015

Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%. Využijte služeb našeho optometristy, který odborně změří Váš zrak a navrhne optimální způsob korekce případné vady zraku.

celý článek


Sbírková akce "Ošacení pro Afriku 2015"

19.8.2015

Dostalo se nám poděkování za sbírkovou akci ze dne 19.3.2015, kdy Oční centrum AGEL sbíralo ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a NADACÍ AGEL oděvy pro Afriku. Sbírková akce se konala pod záštitou asociace Daddy and child – Togo. Dětem se vysbírané ošacení líbilo a my můžeme mít dobrý pocit ze skvěle vykonané práce. Přikládáme děkovný dopis zaslaný panem Konto Koudjo, který je zástupcem asociace, pro kterou se sbírka konala.

celý článek


Kvůli brýlím nebo čočkám už lidé nemusí k lékaři

17.6.2015

OSTRAVA - Zájemci o dioptrické brýle nebo kontaktní čočky již nemusí čekat na vyšetření lékaře. To díky novinky Očního centra Agel, které nabízí klientům služby optometristy - specialisty na měření dioptrií a vyšetřování zrakových funkcí. Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který poskytuje stejně odborné služby i poradenství jako oční lékař, s tím rozdílem, že sídlí přímo v optice, a tak klientům šetří čas i

celý článek


Den zdraví ve slévárnách se neobešel bez Očního centra AGEL

3.3.2015

Nechat si zdarma vyšetřit zrak mohli zaměstnanci společnosti Vítkovické slévárny, a to díky zdravotníkům Očního centra AGEL.

celý článek


Oční centrum Agel nově vyšetřuje pacienty na endoteliálním mikroskopu Nidek CEM-530

18.11.2014

Endotelový mikroskop – poskytuje bezkontaktní, vysoce zvětšené zachycení obrazu endotelu, což umožňuje pozorovat velikost a tvar buněk. Prostřednictvím zachycených snímků, se analyzují údaje, jako je počet buněk endotelu, hustota a plocha buněk.

celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz

Online formuláře: