Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

595 633 342 (včetně záznamníku)
595 633 344

O nás

Novinky a média


Uzavření optik Očního centra AGEL z důvodu čerpání dovolené

3.7.2020

Vážení klienti, z důvodu čerpání dovolené budou naše optiky uzavřeny v těchto termínech:

celý článek


Jmenování odborného garanta pro obor oftalmologie

29.6.2020

Primářka Očního centra AGEL, MUDr. Jana Juhászová, se k 1. 6. 2020 stala odborným garantem pro obor oftalmologie ve společnosti AGEL. Gratulujeme.

celý článek


Oslavte den dětí slevou na brýle pro vaše ratolesti

29.5.2020

Po celý měsíc červen máte možnost pořídit dětem brýle za akční ceny brýlových skel 1+1 zdarma.

celý článek


Jarní slevy v našich optikách

6.5.2020

Naši milí zákazníci, jaro je v plném proudu. Vše se probouzí a pučí. Vidíte tu nádheru kolem sebe? Pojďte si ji užívat a rozjasněte svůj pohled novými trendy brýlemi nebo skly navíc se slevou až 50 % nebo 1 + 1 zdarma. Naše optičky Vám rády poradí s výběrem.

celý článek


Testování na COVID-19

27.4.2020

Zájemci ze strany pacientů se mohou nechat testovat na COVID-19 kousek od našeho Očního centra AGEL v Ostravě.

celý článek


Obnovení provozu ambulancí, operačního sálu a obou očních optik

16.4.2020

Vážení klienti, od 20. 4. 2020 obnovujeme ambulantní provoz a od 4. 5. 2020 začínáme opět operovat na našem pracovišti v Ostravě, Zalužanského 15. Můžete se telefonicky nebo online objednávat. Obě naše optiky v Ostravě, Zalužanského 15 a na Hornické poliklinice, budou pro Vás otevřené od 20. 4. 2020. Prosím, přijďte, jen pokud jste zcela zdraví, nemáte nařízenou karanténu a samozřejmě s rouškou. Děkujeme. Těšíme se na Vás.

celý článek


COVID-19: omezení provozu v ambulancích, optikách a na operačním sále

15.3.2020

Z důvodu pandemické situace zavádíme opatření zajišťující eliminování možných rizik jak pro pacienty, tak i pro zdravotnický personál. Od 16. 3. 2020 omezujeme plánované operace, vyšetření a kontroly na všech pracovištích - operačním sále i ve všech ambulancích včetně Vítkova. Ošetřeni budou jen AKUTNÍ pacienti. Akutní pacienty z Vítkova ošetříme na našem pracovišti v Ostravě-Vítkovicích. Od 19. 3. 2020 až do odvolání bude UZAVŘENA OPTIKA v Očním centru AGEL, Zalužanského 15 a od 20. 3. 2020 bude UZAVŘENA OPTIKA na Hornické poliklinice, Sokolská třída 81. Děkujeme za pochopení.

celý článek


KORONAVIR

13.3.2020

V případě, že jste byli v zahraničí nebo máte nařízenou karanténu nebo máte teplotu, dýchací potíže nebo kašel TELEFONICKY SE PROSÍM PŘEOBJEDNEJTE na číslech: 595 633 342, 595 633 344. Týká se to všech operací, kontrol a vyšetření. Děkujeme za ohleduplnost nejen k našemu personálu, ale i ke všem ve svém okolí. Tým Očního centra AGEL.

celý článek


Nosíte kontaktní čočky?

11.3.2020

Víte, jaká pravidla je potřeba dodržovat při používání kontaktních čoček? Minimálně správné hygienické návyky, stranovost čoček a pravidelné kontroly u lékaře. Podrobnější informace si můžete poslechnout ze záznamu pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava, jehož hostem byla naše paní primářka MUDr. Jana Juhászová.

celý článek


Pokud se nemůžete dovolat, zanechte prosím vzkaz

9.3.2020

Vážení klienti, z důvodu instalace nového vyvolávacího systému se k nám nemůžete dovolat. Prosím, zanechte vzkaz na záznamníku, my se Vám ozveme zpět. Nebo se můžete objednat online na našich webových stránkách: https://objednavky.oca.agel.cz Děkujeme za pochopení. Tým Očního centra AGEL.

celý článek


Multifokální skla se slevou 50 %

18.2.2020

Uvažujete, že si pořídíte multifokální skla? Do konce února můžete ušetřit 7 000 - 9 000 Kč. Nevíte, zda jsou pro Vás multifokální skla vhodná?

celý článek


Valentýnská sleva

12.2.2020

Brýle nejen pro zamilované s 20% slevou na kompletní zakázku.

celý článek


Uzavření optiky na Hornické poliklinice

7.2.2020

Z důvodu čerpání dovolené bude optika na Hornické poliklinice, Sokolská třída 81, uzavřena v termínu: 10. - 12. 2. 2020.

celý článek


Sleva až 50 % na vybrané brýlové obruby v optikách Očního centra AGEL

28.1.2020

Neváhejte a využijte akční slevy na vybrané brýlové obruby v optice Očního centra AGEL v areálu Vítkovické nemocnice, budova B a v optice na Hornické poliklinice.

celý článek


Mýty v oftalmologii

20.1.2020

Paní primářka MUDr. Jana Juhászová byla hostem Dobrého rána. Divákům radila, jak si co nejdéle zachovat kvalitní zrak třeba i tím, že práci u PC nebo mobilu by měl střídat pobyt v přírodě jako ideální relax pro oči.

celý článek


Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

13.1.2020

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo dnes vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů (optická koherentní tomografie), který je vybaven unikátním angio modulem. Přístroj umožňuje šetrně vyšetřit i hluboké vrstvy sítnice, a to neinvazivně a bez nutnosti aplikace kontrastní látky. Investice do moderního vybavení vyšla na 3 milióny korun.

celý článek


Vyšetříme zrak Vašim zaměstnancům

7.1.2020

Uvažujete o novém benefitu pro své zaměstnance? Je pro Vás důležité zdraví Vašich zaměstnanců? Zrak. Jeden z nejdůležitějších smyslů. Pečujete o něj? Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky? Asi nemáte čas běhat po doktorech. Přijedeme do Vaší firmy a Vašim zaměstnancům zrak vyšetříme. Během 5 minut odhalíme, zda Vás neohrožuje "tichý zabiják zraku" (zelený zákal) a zda potřebujete brýlovou korekci zraku.

celý článek


Provoz během VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

16.12.2019

Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit na omezený provoz Očního centra AGEL a obou očních optik v době VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ.

celý článek


Jak vybrat správné brýle

27.11.2019

Jednoohniskové, bifokální či multifokální brýle, plastové nebo kovové obruby? Uvažujete nad antireflexní nebo UV ochranou brýlových čoček? Pokud nevíte, jaké brýle jsou pro Vás nejvhodnější, poraďte se s optometristou. Následující rozhovor s naší optometristkou Bc. Markétou Malou v magazínu Lékárna Vám napoví.

celý článek


Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří v Očním centru AGEL

19.11.2019

Několik desítek zájemců využilo možnosti prohlédnout si prostory Očního centra AGEL v Ostravě - Vítkovicích a nechat se na Dni otevřených dveří bez předchozího objednání vyšetřit oftalmologem. Zájem lidí zdravotníky potěšil, zachycené výsledky už méně.

celý článek


Na bezplatné vyšetření zraku zve zájemce ostravské Oční centrum AGEL

11.11.2019

Oko, do duše okno - zní často a zájem lidí se nejčastěji upíná k barvě, tvaru a umístění očí. To nejcennější však je, stejně jako u duše, vevnitř. Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 13. listopadu od 14 do 17 hodin v Očním centru AGEL sídlícím v Ostravě – Vítkovicích. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na operační sál, na požádání změří dioptrie a poradí, zda potřebují brýlovou korekci. Rovněž poskytnou servis a čištění brýlí ultrazvukem zdarma.

celý článek


Podzimní slevy až 50 % na nové brýle

1.11.2019

A je to tu. Se změnou času se nám dříve stmívá a v šeru vidíme hůř. Ideální čas pořídit si kvalitní brýle. Neváhejte využít až 50% slevy v optice Očního centra AGEL. Přijďte k nám a vyberte si ze široké nabídky. Těšíme se na Vás.

celý článek


O vyšetření Očního centra AGEL na Dni zdraví v Bohumíně měli lidé enormní zájem

15.10.2019

Sto padesát zájemců využilo možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu na pátečním Dni zdraví v Bohumíně a téměř pětina ošetřených pacientů měla nitrooční tlak zvýšený. Vyšetření bezplatně poskytlo Oční centrum AGEL sídlící v Ostravě - Vítkovicích. Rovněž na účastníky akce čekalo měření dioptrií, aby věděli, zda potřebují brýlovou korekci. Dvě třetiny vyšetřených tvořily ženy, které více dbají na prevenci než muži.

celý článek


Jak cukrovka může poškodit zrak?

7.10.2019

Pokud Vám lékař diagnostikoval cukrovku, měli byste navštívit očního lékaře.

celý článek


Oftalmologové z celého světa včetně Očního centra AGEL se sjeli do Paříže

27.9.2019

Ve dnech 14. - 18. 9. 2019 se v Paříži setkali oftalmologové z celého světa na kongresu Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie.

celý článek


Oční centrum AGEL v Ostravě vyšetřuje nově zrak i dětem

16.9.2019

Kompletní vyšetření zraku u dětí, krátké objednací lhůty i speciální pomůcky a útulné prostředí vhodné pro děti nabízí nově od začátku září Oční centrum AGEL v Ostravě – Vítkovicích. Tamní oftalmologové chtějí zvýšit dostupnost kvalitního očního vyšetření v co nejkratším čase pro dětské pacienty z Ostravy a okolí. Již brzy uleví také dětem trpícím šilháním.

celý článek


Primářka Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová radí, jak si ochraňovat zrak v létě

9.7.2019

Letní měsíce jsou pro většinu lidí synonymem odpočinku, dovolených a zábavy. Pro naše oči je však léto naopak obdobím plným nejnebezpečnějších nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Příjemný letní den tak často může končit návštěvou lékaře. Nejčastějšími obtížemi očí jsou přitom záněty spojivky, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku. Primářka ostravského Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová v rozhovoru poradí, jak o tento důležitý smyslový orgán v létě pečovat.

celý článek


Evropský oftalmologický kongres s účastí Očního centra AGEL

4.7.2019

Ve dnech 13. - 16. června 2019 proběhl Evropský oftalmologický kongres (SOE), který se tentokrát konal v kongresovém centru ve francouzském Nice.

celý článek


Den očního zdraví v Domově Magnolie

21.6.2019

Oční centrum AGEL a DOMOV MAGNOLIE zahájili spolupráci.

celý článek


DEN OTCŮ

14.6.2019

Vážení klienti, ke DNI OTCŮ si Oční centrum AGEL pro všechny tatínky a dědečky připravilo atraktivní nabídky, které na Vás čekají v termínu 17. - 28. 6. 2019.

celý článek


Sympozium dětské oftalmologie

4.6.2019

Na přelomu května a června se MUDr. Martina Dlabková z Očního centra AGEL zúčastnila XIV. SYMPOZIA DĚTSKÉ OFTALMOLOGIE v Bratislavě.

celý článek


17. Mezinárodní kongres České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie

27.5.2019

MUDr. Jan Konvička z Očního centra AGEL se koncem května zúčastnil výročního kongresu ČSRKCH v Hradci Králové.

celý článek


Chcete se dovědět více o šedém zákalu?

29.4.2019

Pusťe si audio nahrávku s naší paní primářkou MUDr. Janou Juhászovou z Magazínu zdraví Českého rozhlasu Ostrava.

celý článek


Aktivní účast na oftalmologickém kongresu v Šamoríně

28.4.2019

Ve dnech 25. - 27. 4. 2019 jsem měla možnost zúčastnit se bilaterálního slovensko-českého sympozia ve slovenském Šamoríně.

celý článek


Náš operatér na zahraniční misi

25.4.2019

Paní profesorka MUDr. Naďa Jirásková, Ph.D., FEBO je každoročně hlavou týmu oftalmologů, kteří se účastní zahraničních misí v rámci programu MEDEVAC.

celý článek


20. Vejdovského olomoucký vědecký den

12.4.2019

V sobotu 30. 3. 2019 se lékaři Očního centra AGEL zúčastnili 20. Vejdovského olomouckého vědeckého dne, jehož nosným tématem bylo onemocnění sítnice

celý článek


Týden glaukomu v Očním centru AGEL nabídne zájemcům levnější vyšetření zraku

8.3.2019

V rámci světového týdne glaukomu nabízí Oční centrum AGEL v Ostravě a ve Vítkově na Opavsku od pondělí 11. do pátku 15. března padesátiprocentní slevu na oční vyšetření OCT. Světový týden glaukomu, tedy zeleného zákalu, je každoročně vyhlašován, aby upozornil na takzvaného „tichého zloděje zraku“.

celý článek


Naučíme Vás aplikaci kontaktních čoček

13.2.2019

Nyní nově nabízíme možnost vyzkoušet si kontaktní čočky, včetně aplikace a poradenství v optice očního centra Agel, v areálu Vítkovické nemocnice, v budově B.

celý článek


V Očním centru AGEL nabízejí estetické oční operace novým patentovaným přístrojem

31.1.2019

Vyhlazování očních vrásek, redukci jizev, eliminaci převisů víček i další estetické zákroky v oblasti oka nejmodernější metodou si mohou už v těchto dnech vyzkoušet pacienti Očního centra AGEL. Zdravotnické zařízení sídlící v areálu Vítkovické nemocnice v Ostravě nově zakoupilo do své výbavy přístroj Jett Plasma Lift Medical, který představuje špičku v oblasti estetické medicíny.

celý článek


Omezený provoz optik

9.1.2019

Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit na omezenou otevírací dobu našich optik z důvodu dovolené a inventury.

celý článek


Omezený provoz v době vánočních svátků

19.12.2018

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit na omezený provoz Očního centra AGEL a obou dvou očních optik v době vánočních svátků.

celý článek


Optické fórum 2018

14.12.2018

Protože jdeme s dobou a náš personál se neustále vzdělává, využili jsme nabídky našeho partnera Optiky Čivice a vyslali naši paní optičku Lucii a optometristku Markétku na Optické fórum 2018.

celý článek


Podzimní/zimní akce a slevy

26.11.2018

Pro naše zákazníky a pacienty očního centra jsme přichystali zvýhodněné akce a slevy na nákup v obou našich optikách. Navštivte nás a využijte skvělé podzimní/zimní akce, které jsme si pro Vás připravili.

celý článek


Proti syndromu suchého oka pomohou v Očním centru AGEL

15.11.2018

Syndrom suchého oka trápí v Česku v průměru až každého čtvrtého člověka. Pálení, řezání či svědění očí, ale také pocit únavy, rozmazaného vidění, anebo naopak nadměrné slzení, to vše jsou možné příznaky syndromu suchého oka. Základem úspěšné léčby této nové civilizační choroby je přitom především správná diagnostika, kterou nabízí například Oční centrum AGEL.

celý článek


Jak pečovat o oči aneb Oko-do duše okno

25.10.2018

To prozradila v rozhovoru pro Rádio ČAS primářka Očního centra MUDr. Jana Juhászová. Věděli jste, že třeba za den mrknete až 10 000krát nebo že čtení z monitoru je až o 25 % pomalejší než z papíru? Co vše našim očím škodí a čemu je dobré se vyhnout? Nebo jak naopak své oči posilovat?

celý článek


Přednášky i slevy přinese Den otevřených dveří v Očním centru AGEL

5.10.2018

Zdarma si nechat změřit oční tlak a dioptrie v očích, vyčistit brýle a poslechnout si zajímavé přednášky, nebo využít OCT vyšetření za zvýhodněnou cenu mohou již příští týden zájemci v Očním centru AGEL v Ostravě. Ve středu 10. října zde proběhne Den otevřených dveří určený pro zájemce všech věkových kategorií.

celý článek


Den otevřených dveří Očního centra AGEL

4.10.2018

Dne 10. 10. 2018 od 14 - 18 hodin se budeme těšit na Vaši návštěvu u nás v Očním centru AGEL, v budově B. Akce je určena pro širokou veřejnost i spolupracující lékaře a personál a nabízí možnost nechat si vyšetřit zrak, navštívit naši ambulantní i operační část a setkat se s naším odborným personálem, který Vám bude k dispozici.

celý článek


Oční centrum AGEL zmodernizovalo recepci

24.9.2018

Oční centrum AGEL v Ostravě-Vítkovicích se může pochlubit estetickou i praktickou novinkou. V ambulantní části očního centra budovy B byla zrekonstruovaná recepce, která zajistí vyšší komfort pacientů a zlepší technické zázemí pro personál. Modernizace recepce, která trvala 5 týdnů, přišla zhruba na 150 tisíc korun.

celý článek


Poděkování od našich pacientů

24.8.2018

Je skvělé pomáhat lidem a chránit jejich zdraví. Ještě lepší je, když Vám poděkují. Obyčejné děkuji, úsměv, vlídná slova, doporučení či děkovný dopis nás nabíjí a motivují dělat naši práci ještě lépe den co den, s elánem a pozitivním přístupem.

celý článek


Erudovaní odborníci operují v Očním centru AGEL

13.8.2018

Kromě paní primářky MUDr. Jany Juhászové operuje v našem očním centru také renomovaná odbornice na katarakty paní Prof. MUDr. Naděžda Jirásková.

celý článek


Oční lékařka varuje: Léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

19.7.2018

Letní měsíce jsou pro většinu lidí synonymem odpočinku, dovolených a zábavy. Pro naše oči je však léto naopak obdobím plným nejnebezpečnějších nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Příjemný letní den tak často může končit návštěvou lékaře. Nejčastějšími obtížemi očí je přitom zánět spojivky, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku.

celý článek


Kataraktová škola pro sestry

22.5.2018

Účast našich všeobecných sester na Kataraktové škole.

celý článek


Účast naší lékařky na kurzu Glaukom II v Barceloně

17.5.2018

Ve dnech 13. - 14. 4. 2018 se MUDr. Zuzana Konto zúčastnila kurzu Glaukom II v Barceloně.

celý článek


Účast našich lékařů na X. Kongresu České glaukomové společnosti

2.5.2018

Ve dnech 12. - 14. 4. 2018 v NH hotelu Olomouc se konal X. Kongres České glaukomové společnosti, kterého se zúčastnily 3 lékařky Očního centra Agel.

celý článek


Zrekonstrouvali jsme operační část Očního centra AGEL

1.5.2018

Podívejte se, jak to u nás vypadá po rekonstrukci.

celý článek


Bezplatné vyšetření zraku nabídne již tento pátek Oční centrum AGEL v Ostravě

10.4.2018

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Bohužel glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže, takže je často odhalen až v pokročilé fázi. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu však může zajistit preventivní vyšetření nitroočního tlaku, které v rámci Dne glaukomu nabídne v pátek 13. dubna všem zájemcům Oční centrum AGEL v Ostravě - Vítkovicích.

celý článek


V Očním centru AGEL v Ostravě léčí pomocí moderní biologické léčby

5.4.2018

Ostravské Oční centrum AGEL nabízí revoluční novinku v léčbě očních onemocnění. Obtíže oční sítnice či sklivce, z nichž mnohé vedou i ke ztrátě zraku, mohou pacienti v Ostravě řešit pomocí moderní biologické léčby, která je cílená, maximálně efektivní, vychází z přírodních zdrojů a má méně nežádoucích vedlejších účinků.

celý článek


Den prevence zeleného zákalu

4.4.2018

Oční centrum AGEL zve veřejnost dne 13.4.2018 od 8-14 hod. do Lékárny AGEL v areálu Vítkovické nemocnice, kde si zájemci mohou nechat změřit oční tlak

celý článek


Akce na samozabarvovací skla

6.3.2018

Sleva 30% na samozabarvovací skla.

celý článek


10. Rohovkový den

12.1.2018

Dne 8.12. 2017 se v Praze konal 10. Rohovkový den. Setkání se zúčastnilo několik desítek očních lékařů z celé České republiky. Hlavními tématy tohoto setkání byla problematika keratitidů, rohovkových defektů, dále pak nové vědecké poznatky týkající se rohovky a novinky v diagnostice a léčbě keratokonu. Za naše Oční centrum AGEL se této události zúčastnila MUDr. Zuzana Konto.

celý článek


Kongres České vitreoretinální společnosti v Mikulově

19.12.2017

Ve dnech 23. – 25. 11. 2017 se 5 lékařů Očního centra Agel zúčastnilo Kongresu České vitreoretinální společnosti. V krásném prostředí města Mikulov se setkali s kolegy z České i Slovenské republiky, vyslechli si přednášky předních českých odborníků, dozvěděli se novinky v diagnostice a terapii onemocnění sítnice, diskutovali nad odbornými kazuistikami. Kongres probíhal v přátelském duchu a byl velice přínosný.

celý článek


MUDr. Ryšavíková na Okresním semináři Očního oddělení nemocnice Karviná - Ráj

6.12.2017

Lékařka našeho Očního centra MUDr. Eliška Ryšavíková byla pozvána na Okresní seminář Očního oddělení nemocnice Karviná - Ráj, který se konal ve středu dne 15.listopadu 2017. Paní doktorka prezentovala své první zkušenosti s léčbou pacientů s těžkým syndromem suchého oka preparátem Ikervis, kterému se na našem pracovišti věnujeme.

celý článek


MUDr. Hiscsáková na kataraktové refrakční škole v Benicích

29.11.2017

MUDr. Darina Hiscsáková se v dnech 6. - 9. listopadu 2017 za podpory společnosti Alcon zúčastnila XIV. ročníku kataraktové refrakční školy v Benicích.

celý článek


Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak na Dnech otevřených dveří Očního centra AGEL

6.11.2017

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům z Ostravy a okolí Oční centrum AGEL, a to na Dnech otevřených dveří, které proběhnou 8. a 9. listopadu v Očním centru v areálu Vítkovické nemocnice.

celý článek


Cyklosporin - Ikervis

23.10.2017

V našem očním centru nyní léčíme cyklosporinovými kapkami. Léčba je určena pro pacienty se závažnou formou suchého oka, která se nezlepšila i přes léčbu umělými slzami. Výhodou léčby je, že se kapky kapou 1x denně. Další výhodou léčby je zmenšení defektů rohovky, zmenšení závažného poškození rohovky a zánětu na povrchu oka, úleva od symptomů suchého oka delší než 12 měsíců.

celý článek


XI. Sympozium AGEL

16.10.2017

„Dne 5. a 6.10.2017 jsem se zúčastnil kongresu AGEL, který se konal v NH Collection Olomouc Congress. Jednalo se o multioborový seminář s různými tématy zaměření. Nosnými tématy byla onkologická léčba, chirurgická a endoskopická terapie. Druhý den kongresu byl věnován managementu ve zdravotnictví. Celkově byl kongres velmi zajímavý a přínosný pro praxi v různých oborech. Součástí byla i sesterská sekce." MUDr. Ivo Tomančák

celý článek


Nová lékařka našeho centra - MUDr. Anna Krištanová

10.10.2017

Od října posílila náš tým paní doktorka MUDr. Anna Krištanová, která vystudovala Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. Přejeme mnoho spokojených pacientů.

celý článek


XXV. výroční sjezd České oftalmologické společnosti ČLS JEP

25.9.2017

Několik set očních specialistů a zdravotních sester se sešlo v Brně na XXV. sjezdu České oftalmologické společnosti. Výroční sjezd je považován za nejvýznamnější akci očních specialistů. Koná se každoročně. XXV. výroční sjezd České oftalmologické společnosti ČLS JEP se konal ve dnech 14. - 16. září na Výstavišti v Brně.

celý článek


Akce na brýlové čočky

25.9.2017

Máme pro Vás prodlouženou akci na brýlové čočky a to do 31.10.2017

celý článek


Fundus kamery

19.9.2017

Nově máme na našem pracovišti v zapůjčení Fundus kamery.

celý článek


Letní akce v Optikách AGEL

14.8.2017

Navštivte naše optiky a vyberte si z právě probíhajících akcí a slev brýle právě pro Vás

celý článek


The 7th World Glaucoma Congress 2017

31.7.2017

„Ve dnech 28.6.2017 - 1.7.2017 jsem se zúčastnila 7.ročníku světového glaukomového kongresu v Helsinkách. Byly to 4 pěkné dny, během kterých jsem měla možnost poslechnout si odborné prezentace, shlédnout videa a diskutovat s odborníky zabývajícími se problematikou glaukomu. Léčba tohoto závažného očního onemocnění se v současnosti stále více posouvá k miniinvazivní oční mikrochirurgii a implantaci nejrůznějších miniaturních shuntů a drenážních implantátů.“ MUDr. Jana Juhászová, primářka Očního centra AGEL

celý článek


Sociální sítě AGEL

26.7.2017

Milí přátelé, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše!

celý článek


Optická koherentní tomografie

26.7.2017

(OCT vyšetření)

celý článek


Setkání mladých oftalmologů

24.7.2017

Již 17. setkání mladých oftalmologů se uskutečnilo v červnu v Nesuchyni. Jednalo se o odbornou konferenci, které se účastnila i MUDr. Tereza Návratová, kterou mimo jiné zaujal kurz prezentačních dovedností, díky kterému získala užitečné informace pro tvorbu a přednes vlastních přednášek a prezentací. Jako velmi poutavou uvedla i přednášku MUDr. Krátkého na téma okuloplastické chirurgie a OCT kurz, který byl pod vedením MUDr. Němce z ÚVN Praha.

celý článek


Alcon Inovační den v Barceloně

19.7.2017

Společnost Alcon Pharmaceuticals, s.r.o. pořádala v červnu vzdělávací program pro lékaře v Barceloně. Jedním z účastníků této akce byla i primářka Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová.

celý článek


Školení v Monínci

11.7.2017

Ve dnech 31.5 - 3.6.2017 se naše lékařky MUDr. Zuzana Konto a MUDr. Eliška Ryšavíková zúčastnily Vitreoretinální školy v Monínci, kde se setkaly s předními chirurgy z České republiky. Absolvovaly zde řadu teoretických přednášek doplněných bohatou obrazovou a videodokumentací. Při této příležitosti si vyzkoušely wetlab, operace PPV na modelových očích a na očním simulátoru. Tato akce byla velmi vydařená a především odborně přínosná.

celý článek


Zdravotníci Očního centra AGEL varují: Léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

11.7.2017

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět rohovky, sítnice či oka, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku.

celý článek


Vyšetření zraku v Polsku

30.6.2017

Dne 18.6.2017 zástupci Očního centra znovu odjeli do polského města Będzin, v rámci bezplatného vyšetření zraku.

celý článek


Vyšetření zraku v Hlivicích

13.6.2017

V polských Hlivicích, v parku Chopina se konal letošní první ročník krajských Senioralií a zástupci Očního Centra AGEL bezplatně vyšetřovali zrak, hlavně z hlediska šedého zákalu.

celý článek


Zájemci si mohou v rámci Dne glaukomu nechat zdarma vyšetřit zrak

2.6.2017

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Oční centrum AGEL, které sídlí v areálu Vítkovické nemocnice, a to na Dni glaukomu, který proběhne v úterý 6. června v Lékárně AGEL v nemocničním areálu.

celý článek


Měření zraku v Polsku

23.5.2017

Dne 21.5. zástupci Očního centra jeli do polského města Kędzierzyn-Koźle, aby na tamních slavnostech města bezplatně vyšetřili návštěvníkům zrak. Akce byla velmi úspěšná a přivedla mnoho nových klientů z Polska.

celý článek


Léčba vlhké formy VPMD díky intravitreální aplikaci afliberceptu

21.4.2017

Neovaskulární formu věkem podmíněné makulární degenerace (vlhká forma VPMD) charakterizuje nadměrná proliferace abnormálních propustných cév (angiogeneze) prorůstajících z cévnatky přes Bruchovu membránu až do vrstev sítnice. Pokud je neléčená, proliferující cévy mohou časem způsobit vznik subretinální brotické jizvy a trvalou ztrátu zraku.

celý článek


MUDr. Adriana Rosíková nová posila lékařského týmu

23.3.2017

Od března posílila tým lékařů nová paní doktorka MUDr. Adriana Rosíková. Od roku 2013 je také specializovanou oční lékařkou Železniční Polikliniky AGEL v Ostravě.

celý článek


Do Očního centra AGEL přijíždějí stále častěji i pacienti z Polska

30.6.2016

Stále více zájemců ze sousedního Polska přijíždí na operační zákroky očí do České republiky. V Očním centru AGEL, které sídlí v areálu ostravské Vítkovické nemocnice, jen v minulém roce odoperovali okolo 400 polských klientů. Pro letošek by pak číslo mělo být dokonce mnohonásobně větší. Drtivou většinu zákroků tvoří operace šedého zákalu, přičemž Poláky zde lákají především krátké čekací lhůty, komunikace v rodném jazyce, ale i možnost hrazení operace ze zdravotního pojištění v Polsku.

celý článek


MUDr. Čech posilou našeho lékařského týmu

1.6.2016

Od června začal na našem Očním centru pracovat pan MUDr. Radim Čech, Ph.D. Do nedávna pracoval jako primář v nemocnici ve Frýdku Místku a je velmi zkušeným očním diagnostikem a chirurgem s více než 20.000 provedenými operacemi.

celý článek


Nová primářka OCA

1.5.2016

Od května byla do funkce primářky jmenována MUDr. Jana Juhászová

celý článek


Preventivně proti zelenému zákalu

16.3.2016

Možnost bezplatně si nechat změřit nitrooční tlak, který je hlavní příčinou zeleného zákalu, využilo počátkem března v prostorách Lékárny AGEL v areálu Vítkovické nemocnice zhruba 80 lidí. U dvou vyšetřených osob zdravotníci naměřili nad hraniční hodnoty nitroočního tlaku a objednali je ihned k dalšímu vyšetření. Osvětovou preventivní akci uspořádalo Oční centrum AGEL v Ostravě k příležitosti Světového dne zeleného zákalu (glaukomu).

celý článek


Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%

30.11.2015

Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%. Využijte služeb našeho optometristy, který odborně změří Váš zrak a navrhne optimální způsob korekce případné vady zraku.

celý článek


Sbírková akce "Ošacení pro Afriku 2015"

19.8.2015

Dostalo se nám poděkování za sbírkovou akci ze dne 19.3.2015, kdy Oční centrum AGEL sbíralo ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a NADACÍ AGEL oděvy pro Afriku. Sbírková akce se konala pod záštitou asociace Daddy and child – Togo. Dětem se vysbírané ošacení líbilo a my můžeme mít dobrý pocit ze skvěle vykonané práce. Přikládáme děkovný dopis zaslaný panem Konto Koudjo, který je zástupcem asociace, pro kterou se sbírka konala.

celý článek


Kvůli brýlím nebo čočkám už lidé nemusí k lékaři

17.6.2015

OSTRAVA - Zájemci o dioptrické brýle nebo kontaktní čočky již nemusí čekat na vyšetření lékaře. To díky novinky Očního centra Agel, které nabízí klientům služby optometristy - specialisty na měření dioptrií a vyšetřování zrakových funkcí. Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který poskytuje stejně odborné služby i poradenství jako oční lékař, s tím rozdílem, že sídlí přímo v optice, a tak klientům šetří čas i

celý článek


Den zdraví ve slévárnách se neobešel bez Očního centra AGEL

3.3.2015

Nechat si zdarma vyšetřit zrak mohli zaměstnanci společnosti Vítkovické slévárny, a to díky zdravotníkům Očního centra AGEL.

celý článek


Oční centrum Agel nově vyšetřuje pacienty na endoteliálním mikroskopu Nidek CEM-530

18.11.2014

Endotelový mikroskop – poskytuje bezkontaktní, vysoce zvětšené zachycení obrazu endotelu, což umožňuje pozorovat velikost a tvar buněk. Prostřednictvím zachycených snímků, se analyzují údaje, jako je počet buněk endotelu, hustota a plocha buněk.

celý článek