Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

595 633 342 (včetně záznamníku)
595 633 344

O nás

Proti syndromu suchého oka pomohou v Očním centru AGEL

15.11.2018

Syndrom suchého oka trápí v Česku v průměru až každého čtvrtého člověka. Pálení, řezání či svědění očí, ale také pocit únavy, rozmazaného vidění, anebo naopak nadměrné slzení, to vše jsou možné příznaky syndromu suchého oka. Základem úspěšné léčby této nové civilizační choroby je přitom především správná diagnostika, kterou nabízí například Oční centrum AGEL.

 „Syndrom suchého oka je civilizační problém. Mohou za to například klimatizace, umělé osvětlení, jízda autem, plavání v chlorované vodě nebo monitory. Při práci na počítači se člověk soustředí a podvědomě se snižuje frekvence mrkání, a tím se obtíže zvětšují. K tomu se připojují i další faktory, například věk, hormonální změny, chirurgické výkony a některé léky. Pro toto onemocnění je charakteristická nedostatečná vlhkost očí,vysvětluje MUDr. Jana Juhászová, primářka Očního centra AGEL s tím, že syndrom často bývá dlouhodobým, chronickým problémem.

Povrch oka je pokrytý tenkou vrstvou tekutiny. Pokud funguje správně, udržuje tento slzný film oči vlhké a chrání buňky na očním povrchu. Je-li narušen, nemusí být schopen dostatečně oči pokrýt a způsobuje jejich suchost.

„Pacientům se syndromem suchého oka umíme pomoci. Základem je správná diagnostika, při které musíme vyloučit, že nejde o nějaký druh virového či bakteriálního zánětu oka. Pacientovi pak doporučíme oční kapky, které mu pomohou zbavit se nepříjemných pocitů a zároveň udržovat oko s dostatečnou vrstvou slzného filmu,vysvětlila primářka MUDr. Jana Juhászová s tím, že druhů očních kapek je hned několik. Lékař na základě provedených testů doporučí kapky s nejvhodnějším složením pro daného pacienta.

Na vyšetření je možné se objednat přímo na recepci v Očním centru AGEL v Ostravě-Vítkovicích, anebo na telefonu 595 633 342 nebo 595 633 344. Samotné vyšetření, včetně doporučení léčby, trvá asi 20 minut.

Oční centrum AGEL ročně ošetří 27 000 klientů a provede na tři tisíce operací. Kromě diagnostiky syndromu suchého oka se specializuje na refrakční operace a chirurgii předního segmentu oka, zejména operace šedého zákalu. Kromě operační péče poskytuje komplexní diagnostickou péči na úrovni současných poznatků medicíny, diagnostiku a farmakologickou léčbu zeleného zákalu a onemocnění sítnice. Hlavní pracoviště sídlí v areálu Vítkovické nemocnice v Ostravě, samostatné ambulance má centrum také ve Vítkově.

 

 

zpět na novinky