Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

595 633 342 (vč. záznamníku)
595 633 344

O nás

Týden glaukomu v Očním centru AGEL nabídne zájemcům levnější vyšetření zraku

8.3.2019

V rámci světového týdne glaukomu nabízí Oční centrum AGEL v Ostravě a ve Vítkově na Opavsku od pondělí 11. do pátku 15. března padesátiprocentní slevu na oční vyšetření OCT. Světový týden glaukomu, tedy zeleného zákalu, je každoročně vyhlašován, aby upozornil na takzvaného „tichého zloděje zraku“.

Zelený zákal, který v počátečních stádiích odhalí jen lékařské vyšetření, samotný pacient dlouho nepozoruje a příznaků si všimne často až ve chvíli, kdy začne definitivně přicházet o zrak. Řešením je včasná prevence, kdy ideální je důkladné oční vyšetření minimálně jednou za dva roky u lidí nad 40 let věku.

„Klienty vyšetříme bez objednání v našich ambulancích. V Ostravě nás najdete v budově B v areálu Vítkovické nemocnice, Zalužanského 15, kde vyšetření provádíme celý týden, od pondělí 11. do pátku 15. března, vždy od 7 do 15 hodin. Ve Vítkově na Opavsku v oční ambulanci v budově B místní nemocnice ve středu 13. a ve čtvrtek 14. března vždy od 8 do 14 hodin,“ vysvětlila Ing. Eliška Brunclíková, obchodní manažerka Očního centra AGEL s tím, že délka vyšetření je asi patnáct minut.

Padesátiprocentní sleva přinese úsporu pro pacienta až do výše 400 korun, podle toho, o jak důkladné vyšetření bude mít zájem. Některé zdravotní pojišťovny na vyšetření OCT přispívají.

V případě, že se zelený zákal u pacienta potvrdí, nabízejí se tři možné léčebné postupy. Farmakologická léčba spočívá v pravidelném podávání očních kapek a při včasném záchytu onemocnění je jednodušší a pacienty lépe snášená než další léčebné možnosti, kterými jsou laserová či klasická chirurgie.

Mezi rizikové faktory glaukomu patří již zmíněný věk nad 40 let, ale také genetická dispozice, nitrooční tlak, stres a emoční výkyvy. Odhadovaný výskyt zeleného zákalu v celosvětové populaci byl v roce 2010 zhruba 60 miliónů, v roce 2020 už je odhadováno, že pacientů s glaukomem bude o 20 miliónů více. Populace na planetě totiž celkově stárne, lidé se dožívají vyššího věku.

zpět na novinky