Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

595 633 342 (vč. záznamníku)
595 633 344

O nás

Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří v Očním centru AGEL

19.11.2019

Několik desítek zájemců využilo možnosti prohlédnout si prostory Očního centra AGEL v Ostravě - Vítkovicích a nechat se na Dni otevřených dveří bez předchozího objednání vyšetřit oftalmologem. Zájem lidí zdravotníky potěšil, zachycené výsledky už méně.

Listopadový den otevřených dveří potvrdil důležitost pořádání podobných preventivně-osvětových akcí. Všem příchozím byla provedena základní oční vyšetření, a to měření nitroočního tlaku bezkontaktní metodou a orientační stanovení dioptrií autorefraktometrem. „U třech pacientů jsme zachytili šedý zákal, čtyři měli zvýšený nitrooční tlak, tedy i vyšší riziko zeleného zákalu. Ale výjimkou nebyly ani akutní problémy – jeden příchozí měl dokonce hnisavý zánět spojivek,“ uvedla Ing. Eliška Brunclíková, obchodní manažerka Očního centra AGEL. Návštěvníci velmi ocenili, že měli prostor pro diskusi a sdělení svých potíží.

Všichni lidé, kteří už brýle nosí, na akci využili služby optiky a optometristky. Nechali si překontrolovat své stávající brýle a ty také ultrazvukem vyčistit. „Den otevřených dveří nám potvrdil význam těchto preventivních vyšetření i jisté osvěty. Podobné akce rozhodně mají smysl, a proto bude Oční centrum AGEL v těchto aktivitách i nadále pokračovat,“ míní Ing. Brunclíková.

Oční centrum AGEL, které sídlí v Ostravě v areálu Vítkovické nemocnice, je specializované na refrakční operace a chirurgii předního segmentu oka, zejména operace šedého zákalu. Kromě operační péče poskytuje komplexní diagnostickou péči na úrovni současných poznatků medicíny, diagnostiku a léčbu zeleného zákalu a onemocnění sítnice. Oftalmologové zde ročně ošetří 27 tisíc klientů. Kromě areálu Vítkovické nemocnice se samostatné ambulance očního centra nachází také ve Vítkově.

zpět na novinky